Rüzgar gülü motifli battaniyenin önce
motiflerini örüp, sonra birleştiriyorsunuz. Kenar bant örgüsüyle de bitiriyorsunuz.
Anchor “Bebe”
Renk no: 1090 Beyaz

Daha hareketli bir görüntü isterseniz, Bebe’nin beyaz zemin üzerine hafifçe renklendirilmiş degrade ipliklerini kullanarak da uygulayabilirsiniz.
Ölçü: 120 cm. x 82cm.
MALZEMELER
Anchor “Peri” El Örgü İpliği (%70 Akrilik, %30 Polyamid)
Yaklaşık 400 gr. Renk: 1036 Beyaz
3.5 numara 1 takım çorap şişi
3.5 numara 1 çift örgü şişi
3.5 numara yuvarlak örgü şişi
Kullanılan örgüler:
Düz örgü – Ters örgü – Haroşa örgü
Ölçü: 25 ilmek- 30 sıra 10 cm2 eşittir.
UYGULAMA
Battaniye:
Orta motif: 4 çorap şişine eşit sayılarda 12 adet ilmek atın. 1. sıradan itibaren yuvarlak sıralar halinde verilen 1 no.’ lu motif şemasını takip ederek, sıra boyunca şemanın 1-3 ilmeklerini 6 kez tekrarlayın. Sonraki sıralarda aynı işlemi tekrarlayarak 1 no.’lu motif şemasının 1-36 sıralarını 1 kez uygulayın. Bütün ilmeklerini bir kerede kesin. Motif ortasında oluşan halkayı gizli dikiş ile kapatın. Böylece 1 adet tam motif örülmüş olacaktır. Aynı işlemleri tekrarlayarak toplam 22 adet tam motif örün. Yine verilen 1 no.’ lu motif şemasını takip ederek, düz sıralar halinde 6 adet yarım motif örün. Battaniye başı ve sonundaki motifler için 3.5 numara örgü şişine 41 ilmek atın. 1. sıradan itibaren düz sıralar halinde verilen 2 no.’ lu motif şemasını takip ederek 1-18 sıralarını 1 kez uygulayın. Kalan ilmekleri bir kerede kesin. Böylece 1 adet kenar motifi örülmüş olacaktır. Aynı işlemleri tekrarlayarak toplam 10 adet kenar motifi örün.
Bitirme: Motiflerin birleştirilmesi için verilen tabloyu takip ederek, motifleri gizli dikiş ile birbirine tutturun. Battaniye kenar bant örgüsü için, sırasıyla her kenardan eşit aralıklarla 205 adet ilmek alarak 3.5 numara yuvarlak örgü şişine geçirin. Toplam 820 ilmek üzerinden yuvarlak sıralar halinde 20 sıra haroşa örgü örerek, bütün ilmekleri bir kerede kesin. Bu arada örgü köşelerini oluşturabilmek için haroşa örgünün 1. sırasından itibaren 4. köşeden her 2. sırada 2′ şer adet ilmek arttırarak (İlmek kesmeden 2 adet ajur yapın.) örün.

Ayıcıklı Bebek Battaniyesi

Ayıcıklı Bebek Battaniyesi

 

El örgüsü bebek battaniyeleri örneklerimiz yine tığ işi kolaylıkla örebileceğiniz modeller. Bir modelimiz şiş ile örülmüş diğerleri tığ örgüsü. Netten en güzel modelleri derleyerek siz değerli ziyaretçilerimizin beğenilerine sunuyoruz.

Özel Kadınlar sitesi olarak sizler için en şirin, en yumuşak, örgü ve polar birçok bebek battaniye modellerini derledik. Umarız beğenirsiniz.

Bebek Battaniye Modeli

Bebek Battaniye Modeli

 

Bebek Battaniye Modelleri

Bebek Battaniye Modelleri

 

Bebek Battaniyesi

Bebek Battaniyesi

 

Örgü Bebek Battaniyesi

Örgü Bebek Battaniyesi

 

Örgü Bebek Battaniyesi Modeli

Örgü Bebek Battaniyesi Modeli

 

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

 

Tunus işi bebek battaniyeleri

Tunus işi bebek battaniyeleri