Bebek ve Annelik > Genel > Bebekler için Yelek Yapılışı

Bebekler için Yelek Yapılışı

Bebekler için Yelek Yapılışı

Bebeklerinizin daha şirin görünmesini sağlayacak bebek yeleklerinin yapılışları ozelkadinlar.com farkı ile sizlerle. Birbirinden güzel ve şirin bebek yelekleri ile çok daha şirin olacaklar.

Yapılışı:45 ilmekle 3 sıra haraşo örelim. 10 ilmek arttıralım. Başlangıç ve son 4 ilmeği haraşo örelim.5 sıra düz, 2 sıra haraşo örüp düz örgüye geçelim. 1. haraşo sırasında 55 olan ilmeği 2. haraşo sırasında 10 arttırıp 65 ilmek, 3. haraşo sırasında 20 arttırıp 85 ilmek, 4. haraşo sırasında 20 arttırıp 105 ilmeğe çıkaralım. Her 2 haraşo sırası arasında 3 sıra düz örelim. 105 ilmek artınca 2 sıra haraşo örüp, kenarla birlikte ördüğümüz 18 ilmekten sonra 15 ilmek kol için keselim. 39 ilmek arka için düz örelim. 15 ilmek diğer kol için keselim. 18 ilmek diğer ön parça için örelim. Diğer sırada kestiğimiz ilmekler kadar ilmek ekleyip 105 ilmekli 1 bütün elde edelim. 2 sıra haraşo örüp düz örgüye geçelim. 16 cm örüp 2 sıra haraşo örüp keselim. Haraşo aralarındaki düz yerlere dantel dikip süsleyelim.

Bebekler için Yelek Yapılışı

Yakadan 76 ilmek ile başlayın.3 sıra haraşo örün . 4.sırada 19 ilmek artır. İki taraftan düğme lastiği için 8’er ilmek ayırın.4 sıra düz örün ve20 ilmek artırın. 4 sıra haraşo örün . 4 sıra düz örün ve 24ilmek artırın. 4 sıra haraşo örün ve 30 ilmek daha artırın.4 sıra düz örün.4 sıra haraşo örün.28 ilmekten sonra 31 ilmek kesin . böylece birinci kol oluşur.51 ilmek örün tekrar 31 ilmek kesin .28 ilmeği örün .diğer sırada 28 ilmekten sonra 8 ilmek artırın.51 ilmekten sonra tekrar 8 ilmek artırın.3 sıra düz ördükten sonra 4. sırada yan lastiği geçip 4 ilmek düz örün. 5 . ilmeğin içinden bir ilmek alıp ,ip ardın ve tekrar bir ilmek daha alıp ip ardın ilmek alın.Hepsini toparlayıp içinden bir ilmek geçirin.6. ilmeği örün.7.ilmekte ,5. ilmekteki gibi fıstık yapın .10 ilmek örüp tekrar 1 fıstık 1 ilmek örün.Böylece sırayı tamamlayın. Diğer sırayı ters örün .Lastiği geçip,4.ilmeği fıstık yapın. 3 ilmek örüp,fıstık yapın.arkadan ters örüp,4. sıranın aynısını yapın.10 sıra düz örüp tekrar papatya yapın.5 sıra haraşo ile bitirin.

Benzer Yazılar

Diz Ağrısının Proloterapi ile Tedavisi
Diz eklemi denince hemen akla yük taşıyan tibia-femur kemikleri arasındaki ana eklem gelir. Aslında diz yakınmamalının Devamı...
Bağışıklık Sitemi Güçlendirilebilir mi?
Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bağışıklık sisteminin destekçisi olarak nitelendirilen Beta-Glukan Devamı...
AMELİYATSIZ DİZ KİREÇLENME TEDAVİSİ
AMELÄ°YATSIZ DÄ°Z KÄ°REÇLENMESÄ° TEDAVÄ°SÄ° HAKKINDA BÄ°LGÄ°LENDÄ°RME :     Diz Kireçlenmesi: Devamı...
TEKRARLAYAN AĞIZDAKİ YARALAR (oral aftlar) UÇUKLAR
TEKRARLAYAN AĞIZDAKİ YARALAR (oral aftlar) UÇUKLAR Bu konuda yapılan araştırmalar ve tedaviler hastaları Devamı...

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz