Son yıllarda sık sık kullanılmaya başlanan şifalı bitkilerle tedavi yönteminde keçiboynuzu en popüler olanlarındandır. Çünkü yararları saymakla bitmeyen bu bitki toplumun çoğunluğunda bulunan şeker hastalığına da iyi gelmektedir.

KEÇİBOYNUZUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Harup, harnup da denir. İri ve sert bir taze fasulye şeklinde olan siyah ve tatlıca meyvası vardır. Bundan harubiye diye meyvalarının kaynatılmasından bir şerbet yapılır.

Keçiboynuzu Nedir? Faydaları Nelerdir?

* İştah açıcı ve uyarıcı etkisi vardır.

* Emziren annelerde sütü arttırır.

* İdrar sökücüdür.

* Meyvesi ishale iyi gelir.

* Mide ve bağırsak gazına ve bronşite iyi gelir.

* Erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlığa karşı iyi gelir.

* Erken boşalmayı önlerç

* Adet sancılarına iyi gelmektedir.

* Akciğer Şmine karşı keçiboynuzu çok iyi gelir.

* Balgam söktürücüdür ve astıma karşı tedavi edici bir etkisi vardır.

* Sigara içenlerin akciğer kanserine yakalanma riskini azaltır.

UYARI : Hamile kadınlar keçiboynuzundan uzak durmalıdır.

Keçi boynuzunun erkeklerde olan cinsel yetersizliğe karşı bir çok yararı bulunur. Sperm sayısını ve kalitesini arttırmaktadır. Aşağıda yapılışı ve uygulanışı anlatılmaktadır.

HAZIRLANIŞI:

Temiz bir kabın içerisinde kaynamakta olan yarım litre su içerisine 6-7 tane keçiboynuzunu küçük parçalar halinde kırarak atalım. Keçiboynuzunu kabın ağzı kapalı olacak şekilde hafif ateşte 3 dakika kadar kaynatalım. 3 dakika bekledikten sonra ocağın altını kapatın ve 20 dakika dinlenmesini bekleyin. Dinlenmeden sonra keçiboynuzunu sudan süzerek ayırın. Kaynamış su soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına iken, diğer yarısını da akşam uyumadan önce için.

Bir hafta boyunca her gün bu uygulamayı devam ettirin ve 1. haftadan sonra ise 3 ay boyunca da her gün akşam yatağa girmeden bir su bardağı kadar için. Sonra ki aylarda ise zaman zaman uygulayarak faydasını görmeye devam edebilirsiniz.

keciboynuzu nedir faydaları nelerdir

Keçiboynuzu kalsiyum bakımından çok zengindir (sütün 3 katı) İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir
Balgam söktürür,göğsü yumuşatır,bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir.(Alerjik nefes darlığı çekenlere ısrarla keçiboynuzu pekmezi tavsiye edilir.)
Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir.
Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler. Mideye kuvvet verir. Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
Yüksek doğal şekerler, zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A , B , B2, B3, D) içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.
Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine çok yararlı etkileri bulunmaktadır. Kanın zehirli maddelerini temizler.
İnsanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir.
Kalbe faydalıdır, kalp çarpıntısını önler. İnsan vücuduna giren radyasyonu dışarı atar.
İshale karşı mükemmel takviyedir. Kabızlık şikâyeti olanların da tüketmesi gereken bir meyvedir.
Bin derde deva olarak bilinen keçiboynuzunun, ağrı kesici, antiseptik, bağışıklık güçlendirici özelliği bulunuyor.
İktidarsızlığa karşı çözüm keçiboynuzudur. İktidarsızlık çeken erkeklerin hiç çekinmeden kullanabilecekleri keçiboynuzu kürü, iktidarsızlığa karşı mükemmel bir çözümdür.
Keçiboynuzu aynı zamanda sperm sayısını artıran özelliğede sahiptir. Aktif sperm sayısı az olan ve az sperm sayısından dolayı çocuğu olmama riski yüksek baba adaylarının kullanmasında büyük fayda vardır.
Keçiboynuzu iktidarsızlığa karşı iyi geliyor bunun için yapmanız gereken şu:
Hareketli sperm sayısını ve kalitesini artırıcı ve de erkeklerdeki iktidarsızlığa karşı olan bu kür için kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6-7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız.
Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dakika dinlendiriniz.
Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna, diğer yarısınıda akşam yatağa giderken içiniz.
Bu uygulamaya bir hafta boyunca her gün devam ediniz. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca her gün akşam yatağa giderken bir su bardağı içiniz. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız.