Bebek ve Annelik > Genel > Cilt Sağlığı > Yağ bezesi (Lipom) tedavisi

Yağ bezesi (Lipom) tedavisi

Tıp adıyla Lipom, halk tabiriyle yağ bezeleri olan bu cilt üzerindeki yumuşak, ağrısız, hareket edebilen ve yuvarlak oluşumlar, iyi huylu tümör olarak tanımlanır ve hiçbir zararı da bulunmadığı söylenir. Yağ bezeleri deri ile kaslar arasında ufak şişlikler halinde bulunan ve kol, bacak, göğüs, kalça, sırt , gövde gibi vücudun çeşitli kısımlarında sık rastlanmalarına rağmen neden ortaya çıktıkları kesin olarak bilinmemektedir.

 

Yağ bezeleri ağrı hissedilmesine neden olmazlar; ancak üzerine baskı uygulandığında ağrılı olabilirler. Ekseri vücudun dışından el ile hissedilebilirler fakat bazen iç organlara yakın bölgelerde de meydana gelmekteler. Normalde zararsız olan yağ bezeleri iç organlarda ya da organ boşluklarında meydana geldikleri zaman tehlikeli olabilirler. Bu durumda yağ bezelerinin tedavisi şarttır.

Hızla büyüyen, şiddetli ağrılara sebep olan, iyi huylu olmalarına rağmen kötüye doğru yol alan yağ bezeleri ameliyat ile alınır. Deri altında hareketli ve yumuşak olan lipomlar artık hareket etmiyor ve sert bir hal almışlarda sağlık için son derece riskli durumda demektir. Bu tür yağ bezeleri ameliyat ile çıkartılmalıdır.

Benzer Yazılar

Dudaklarınıza Lüks Yakışır
Üç sihirli kelimenin tek rujda birleşimi. Anti-aging, ipek ve altın. Kanebo Sensai’nin yeni ruju The Lipstick, Devamı...
Bronz Makyaj Zamanı
Yazın gelmesiyle plajlara attığımızdan beri kendimizi yavaş yavaş bronzlaşıyoruz değil mi hanımlar? Devamı...
Nur Toktay’dan Yılbaşı Makyajı
Max Factor makyaj uzmanı Nur Toktay özel geceler için özel makyaj önerilerinde bulundu.Püf noktalarını Devamı...
Fondöten En İyi Nasıl Uygulanır?
Her cild tipi farklı yapılara sahip olduğu için kullanılan makyaj ürünleri de cild tipinize uygun seçilmelidir. Devamı...

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz